Etiket

HDE Bilişim & Yazılım Hizmetleri

Etiket Çıkartma ve etiket baskı hakkında Etiket baskıları, yapıldığı tarih veya ürünün yapıldığı firmanın tanıtımı için yapılan kendinden yapışkanlı ya da yapışkansız yapılan baskılı materyallerdir. Etiketlerin yüzlerce türü ve baskı çeşidi vardır. Fakat, bugün en fazla kullanılanlar, barkodlu etiket, fiyat etiketi, içten yapışmalı etiket, şeffaf etiket, kapatıcı olan modelleridir. Herhangi bir ürünü aldığınızda üzerinde bir etiket olmasını istersiniz. O ürünün nerede ve ne zaman, kimin tarafından yapıldığını görmek tüketiciye daima kalite ve güven duygusu verir. Bu nedenle etiket baskıları ve kuşe çıkartma etiketler çok etkili reklam araçlarıdır.

Hemen hemen her sektör de etiket kullanılmaktadır. Tekstilde, ürün ambalajının üstünde ,dış ve iç ortamlarda kullanılabilirler. Bu nedenle her tür etiket baskıları her ebatta yapılabilmektedir. İstenilen her şekil ve büyüklükte etiket baskısı yapılabilmektedir. Kare etiket baskısı, dikdörtgen, yuvarlak etiket baskısı olmak üzere kesimli etiket baskıları vardır. Üstelik, etiket basımları iç ortamda ve dış ortamda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Her iki şarta göre baskı yapılabilmektedir.

Etiket Tasarımının Püf Noktaları Nelerdir?

Etiket baskılarında istediğiniz adet baskı yaptırabilirsiniz fakat, ne kadar çok adet bastırırsanız maliyetler düşer ve daha hesaplı olur. Önemli olan, grafik tasarım uygulamasıdır. Grafik uygulaması ile etiketlerde harikalar yaratır. Renk ve model seçenekleri yapılan işin havasını yüzde yüz değiştirir.

Yapışkanlı yapılan etiket baskıları, 1. hamur ya da kuşe kağıttan 4 renk ofset baskı veya serigraf uygulaması ile basılırlar. Serigraf baskı ile yapılan etiket baskılarında dış ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir. Damla etiketler, baskı yapıldıktan sonra üzerine sürülen bir kimyasal ile şeffaf ve damla şeklini alırlar. Dış ve iç ortamlarda kullanıldıkları gibi, tekstilde de kullanılırlar. Tüm etiket baskıları 4 renk ofset veya serigraf baskı ile yapılır. Genelde 90 gr. parlak kuşe kağıt kullanılır. Etiket baskılarında ilk olarak grafik tasarım yapılır. Daha sonra ofset baskı yapılır. Eğer adet az ise serigraf baskı yapılır, daha sonra ebatlara bölünerek kesim işlemi yapılır ve paketleme işlemine girer. HDE BİLİŞİM olarak etiket baskılarında ve kuşe çıkartma etiket baskılarında her tür baskı işlemi ile hizmetinizdeyiz. Az ve çok adetlerde işimizin kalitesini ve etiket baskı fiyatlarını almadan baskı yaptırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir