Insert Baskı

HDE Bilişim & Yazılım Hizmetleri

Insert Baskı İnsert Baskı İnsertler, perakende satışlarda ürün ve firma hakkında tanıtım veya kampanyaları insert de yer alacak ürün fiyat listesini hedef kitlesine anlık veya haftalık periyotlarda indirim de olan ürünlerini, kampanyalarını veya promosyonlarını anlattıkları çok sayfalı veya tek sayfa baskılı kitapçıklardır. genellikle insert baskıları haftalık, aylık , veya 3 aylık periyotlar ile baskıları yapılır.

İnsört baskıları genelde market insertleri ve mağazaların vazgeçilmez reklam tanıtım ürünleridir. İnsert basımlarına genelde bol resim, baskı kalitesi yüksek ve baskılar renkli basılmaktadır. Tasarımı şık ve canlı renkler grafik tasarımda oluşturulacak sayfa düzeni genelde aynı tasarım üzerinde sadece ürünlerin değişimleriyle olmaktadır. Kağıt seçiminde haftalık insert baskıları veya aylık insert baskıları çok hızlı tüketilen bir ürün olması sebebi ile genelde 90 gramaj kuşe kağıt tercih edilir. İnsert baskılarında basım kalitesi ve görsellerin kalitesi çok önemlidir.

insertler kaliteli kağıt ve canlı renkler ile baskı kalitesi yakalanırsa hedef kitleniz de daha fazla dikkat çekici hale gelir. İnsert baskılarında yapılabilecek imla hatası veya fiyat hatası firmanızı kullanıcı tarafından zor duruma sokabilmektedir. Bu sebepler ile insert baskılarında çalışabilecek matbaa firmasını dikkatli seçmeniz gerekmektedir. Kendi bünyesinde grafik tasarım ekibi olan ve kendi matbaa tesislerinde üretim yapan matbaa firmalarıyla çalışmanızı tavsiye ediyoruz çünkü insert baskıları zamanla yarışan bir reklam ürünüdür.

İnsert baskıları üzerinde tarih yazması sebebi ile insertlerde tarih çok önemlidir. Genelde insert tasarımlarında metin yazıları kısa ürün ön planda, ürünleri ve fiyat listesini tanıtımlar da kısa bir şekilde bilgileri paylaşın. Hem tasarımınız sade ve şık ve hedef kitlenizin dikkatini çekicek tasarımlar oluşur.

Insertlerin amacı nedir? İnsert Baskıları nasıl hazırlanmalıdır?

Matbaanın baskı kalitesi katalog ve insert baskılarıyla ortaya çıkmaktadır. Formalı basılan işler ne kadar kaliteli çıkarsa o matbaanın baskı kalitesi o kadar yüksektir. İnsert baskıları, market ve mağazaların satışları artırmak ve marka üzerinde olumlu etkiler bırakmaktadır. İnsert baskı ve tasarımlarında tecrübe ve müşterinin isteğini anlamak çok önemlidir. İnsertler veya market insörtleri genelde tüketiciye ürünlerinin fiyat listesini sunabildikleri en etkili promosyon reklam ürünleridir. İnsört baskı fiyatları katalog baskı fiyatlarına nazaran daha uygun olması perakendeci ve market sahiplerini insertlere yönlendirmiştir. İnsört baskılarının uygun olması sebebi kullanılan kağıt gramajın kataloglara nazaran daha ince olmasıdır.

Insert Tasarımının Püf Noktaları Nelerdir?

Insert baskısında kullanılan görsellerin ve grafiklerin çözünürlükleri yüksek olması, baskıda istenilen kaliteyi yakalanması sağlamaktadır. İnsert baskı öncesi hazırlanan tasarımda metin yazıları kısa ve ürünün ön planda tutulması, fiyat listesi ve kampanya bilgilerine yer vermeniz istenilen etkiyi yakalamasını sağlamaktadır. Matbaamızda istenilen her ebatta ve adette insört baskıları yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir