Kitap Baskı

HDE Bilişim & Yazılım Hizmetleri

Kitap Baskı , Kitaplar hayatımızda büyük önem taşıyan bize birçok bilgi öğreten ve hayatı tanımamız için bilgileri edinmemiz için bizlere yardımcı olan gereçlerdir. Kitap olarak, çoğaltma işlemi ya da basımı yapma işlemi düşünüyorsanız HDE Bilişim & Yazılım Hizmetleri olarak yanınızdayız. Kitap bize rehberlik eden araçlar olduğu için çok önemli ve hayatımızda büyük bir yer tutmaktadır. 

Kitap ürünleri olarak birçok çeşidi matbaamızda uygun fiyatlarla bastırtabilirsiniz. Öncelikle kitap baskı fiyatları belirlenmesi olarak ise kitap adedi, sayfa kalitesi ve kitabım kaç adet olacağı gibi durumlar kitapların basın fiyatlarını belirleyecektir. A5 Kitap basımı olarak bu işlemleri günün rahatlığıyla sitemiz üzerinde yapabilir aynı zamanda kaliteli hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Kitap Baskı

Kitap Baskı işlemlerinizi yaptıra bilmeniz adına kitap basımı olarak eskisi kadar zor olan baskılar olmamaktadır. Teknolojinin gelişimi ile birlikte kitap basımı işlemini kolaylıkla yaparak firmalara ya da yazarlara teslim etmekteyiz. Akademisyenler ve belirli konularda çalışan insanların tutmuş olduğu notları kitap haline getirmek kaliteli bir şekilde bizlerin yapacağı bir iştir. 

Üstelik uygun fiyatlarla maliyetlerle bu işlemi yaparak kitap basımı işlemini hem bütçenize uygun hem de kaliteli bir basım olmasını sağlıyoruz. Bunun yanı sıra derli toplu bir kitap haline getirilerek, kitap baskılarının önemli olan bütün her şeyi dizgi kalitesi olarak sizlere sunuyoruz. Dizgi olarak ifade edilen terim ise basılacak olan kitabın düzgün bir şekilde baskıya hazır olmasıdır. Noksansız ve tam olarak bu işlemi yapıp daha sonra çalışan baskı tesisinin dizgici kaliteli ve dikkatli çalışan olarak müşterilere hizmet vermekteyiz.

Kitap Baskı Fiyatları

Kitap Baskı Fiyat aralıklara belli durumlara göre değişkenlik göstermektedir. A5Kitap baskı fiyatları belli durumlar kitapların fiyatlarına etkilemektedir. Öncelikle adet bilgisi, kitabın büyüklüğü, sayfa sayısı, kitap için kapakta kullanım sağlanacak kâğıdın cinsi ve gramajı, kitabın cilt şekli, kabartma olup olmayacağı, laminasyon işlemi, varak baskı olup olmayacağı gibi işlemler kitap baskı fiyatları belirlenen işlemlerdir. 

Kitabın görünüşü ve sayfaların kaliteli olması çok önemlidir. Bu şekilde olan kitaplar uzun süre kullanılarak gelecek nesillere de arman edilebilecek şekilde sağlam olacaktır. Bu nedenle kaliteden ödün vermeden çok iyi bir şekilde basım işlemlerini yapıp kağıt kalitesini yüksek tutmaklayız.

KİTAP BASKI ÖNCESİ TASARIMINDA YAPILMASI GEREKENLER NELERDİR?

Kitap basımı ve kitap kapakları, okuyucuyu ilk bakışta etkileyen hatta bazen kitap hakkında bilgi sahibi olunmadan, kitabın satın alınmasını sağlayan görsellerdir. Dolayısı ile kitap kapakları, kitapların satışını etkileyen, okuyucunun ilk olarak karşılaştığı, kitap hakkında ön fikir oluşmasını sağlayan unsurlardır. Bu sebeple, kitap kapaklarının tasarımları büyük önem taşımaktadır ve kitabın geneline etki etmektedir. Kitap kapaklarının tasarımları ne ölçüde özenle ve ustalıkla yapılırsa, kitaba olan talebin de bu ölçüde artış göstermesi olasıdır.

Bir kitap ve kitap kapağı tasarımına başlamadan önce dikkat edilmesi gereken ilk nokta; kapağın ve tasarımın kitabın içeriği ile uyumlu olmasıdır. Bu sebeple, kitap tasarımını gerçekleştirecek olan tasarımcının, kitabı okuması tavsiye edilmektedir. Böylelikle, kitaba özgü özellikler kapakta özgün olarak verilebilmektedir.

Kitap Tasarımında Dikkat Edilecek Noktalar

Kitap ve kitap baskısı gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken pek çok unsur bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir:

♦ Kitabın ön ve ark kapağı birbiri ile uyumlu olarak tasarlanmalıdır ve bir bütünlük içerisinde olmalıdır. 

♦ Kitabın görünümünde karmaşa olmaması için fazla sayıda yazı karakterlerine yer verilmemelidir.

♦ Kitabın sırt yazısı mutlaka yukarıdan aşağı doğru yazılmalıdır.

♦ Kitabın kapağında gerekli bilgilere yer verilmelidir. Kitabın sırt kısmında ve kapağında yayınevine, yazar adına ve kitap ismine, iç kapakta ise sayfa tasarımcısına yer verilmelidir.

♦ Kitap kapağı estetik bir görünümde olmalıdır. Bunun için özgün bir tasarım ile birlikte tüm elemanlar birbiri ile uyumlu bir biçemde olmalıdır.

♦ Kitap kapağı kargaşadan uzak olmalı ve kapak tamamen doldurulmmalı; boşluklar kullanılmalıdır.

♦ Kitabın kapağında yer alan yazılar okunaklı olmalıdır. Görme problemi yaşayan, gözlük kullanan kişiler de göz önüne alınarak yazı stilleri belirlenmeli ve yazı puntosuna karar verilmelidir. Çok küçük ya da çok büyük yazılar okunmayı yorucu hale getireceği için ortalama yazı büyüklüğü tercih edilmelidir.

♦ Kitapta kullanılacak olan görsel unsurlar, kitabın okunmasına engel olmamalı; genel akışı bozmamalıdır.

Kitap Kapağında Bulunması Gerekenler Nelerdir?

Bir kitap kapağında bulunması gereken özellikler şunlardır:

♦ Yapılacak olan kitap kapağının tasarımında, kitabın ana teması yansıtılmalıdır 

♦ Kitap kapağının tasarımı, kitabı merak ettirir özelliğe sahip olmalı

♦ Kitabın ön kapak tasarımı, okuyucuda merak uyandırmayı amaçlamalı ve arka kapakta kitabın konusu ile ilgili kısa bir yazıya yer verilmelidir

♦ Kitap tasarımında kullanılacak olan renklerin uyumuna dikkat edilmeli; renk karmaşasından kaçınılmalıdır

♦ Kitap kapağında kullanılacak olan yazı stili ve yazının puntosu kitabın içeriği ile uyumlu olmalıdır

♦ Kitap kapağının ilgi çekici, akılda kalıcı ve özgün olmasına dikkat edilmelidir

♦ Başarılı kitap kapakları, kitap içeriğine gönderme yapan ve kitaba ait imgeleri barındıran kapaklardır. Bu nedenle, kitap kapaklarında okuyucuyu düşünmeye sevk eden ve çarpıcı tasarımlar; görseller kullanılmalıdır

Kitap kapağının tasarımı, yazar ve yayınevinin görüşleri alınarak, alanında uzman olan bir grafik tasarımcı tarafından yapılmalıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir