Magnet Baskı

HDE Bilişim & Yazılım Hizmetleri

Magnet Baskı , Magnetler, firma iletişim bilgisi ve yaptıkları işi anlatan baskılı ve arkasında mıknatıs olan baskılı materyallerdir. Genelde, en çok evlere hizmet veren restoranlar, büfeler, tüpçüler ve su bayileri tarafından kullanılırlar. Sabit bir şekilde buzdolabı ya da metal eşyalarda kalmaları nedeni ile hem göz aşinalığı hem de kaybolma olasılığı yoktur. İşte tam da bu nedenle etkili reklam araçlarıdır.

Müşterinin tercihi ile kare, yuvarlak veya dikdörtgen gibi şekillerde yapılır. öncelikle tasarım bilgisayar ortamında grafik tasarımda yapılır. hazırlanan tasarım baskıya ve ona uygun olan kesim bıçak yapılması için hazırlanır. Basım işlemi yapıldıktan sonra, kağıdın üstüne selefon yani şeffaf kaplama yapılır. kağıdın arka kısmına sıvama yöntemi ile mıknatıs yapıştırılır ve hazırlanan bıçak ile kesim işlemi yapılarak, kutulanır. Bu işlem esnasında damlalı, bloknotlu ve çerçeveli magnet de yapılabilir. Bu tamamen müşterinin isteğine bağlıdır. Magnet baskısında bıçak ve tasarım çok önemlidir.

Magnet Baskı

Baskısında genelde kuşe veya Amerikan Bristol kağıt kullanılır. Ofset baskı yapılarak 4 renk veya artı renkler kullanılabilir. Mıknatıslar, magnetlerde 0.45-0.50 mikron seviyesinde kullanılır. Eğer magnet üstünde ağır bir malzeme kullanılırsa, arka tarafa kullanılan mıknatısın kalınlığı artmaktadır. Bloknotlu olanlarda sayfa sayısı ve termometreli olanlarda ise üstüne gelecek olan malzemenin fiyatı ve ek olarak yapıştırma maliyetleri fiyatlandırmaya eklenir. Fakat, bugün piyasada en fazla kullanılan magnetler kartvizit şeklinde olanlardır. Magnetler bugün arabalarda da kullanılmaktadır. Bu tarz çalışmalarda 1 mikron üstü mıknatıs kullanılır böylece araba hareket halindeyken magnet yerinden çıkmamaktadır.

Magnetler promosyon ve reklam ürünleri arasında en değerli olanlardır. Çünkü, kartvizitler kaybolabilir. Fakat, magnetler kolay kolay kaybolmazlar. Sabit bir şekilde buzdolabı veya metal olan eşyaların üzerinde kalırlar. Magnet basımında matbaa çok önemlidir. Magnet baskısında en önemli sorunlar, selefonun kağıttan ayrılması veya mıknatısın yapışma özelliğinin az olmasıdır. Bu nedenle baskı yapılacak olan yerin, baskıda kalın kağıt kullanması, kullanacağı mıknatısın 0.45’in altında olmaması önemlidir. HDE Bilişim & Yazılım Hizmetleri olarak biz, magnet baskısında kalitemiz ve üstün hizmetimizle yanınızdayız. Magnet baskısı için bizimle mutlaka irtibata geçin.

Magnet Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Magnetler, firmaları yansıtan ve kişileri temsil eden reklam araçları olarak ifade edilebilir. Genellikle magnetlerin üstüne firma bilgileri, adres, sloganlar gibi birçok bilgi yapılmaktadır. Aynı zamanda magnetlerin hemen hemen herkesin buzdolaplarında bulunduğunu da belirtmek isteriz.  Yemekten, tesisata, her alanda yapılabilen magnetler, reklam amacı gütmektedir. Harika ürünlerin tasarım sağlanabilmesi de belli başlı durumlara göre yapılmaktadır. 

Magnet Baskı
Magnet Baskı

Marka sahibi iseniz sizler için magnetlerin tasarımlarının nasıl yapıldığından bahsetmek isteriz. Öncelikle Magnetlerin baskı işlemlerinde kalite çok önemlidir. Ürünler vektörsel programlarda en fazla kullanım sağlanan (adobe ilistratör) programında yapılabilmektedir. Baskı işlemleri sorun olmadan yapılır ve daha sonra isteklere göre basılmaktadır. Ebatlar ise kişilerin istekleri doğrultusunda belirlenebilmektedir. Tasarım işlemleri, firmanın bilgileri, logosu, sloganı olarak tüm işlerin girdileri ve tasarımları kaydedilerek yapılır.

Magnet Baskı Nasıl Başarılı Olur?

Reklamlar genellikle farklı yollarla yapılan işlemlerdir. Ürünlerin insanların işlerini reklam yaparak ve aynı zamanda hayatlara dokunarak insanlara güzel şeyler katmayı amaçlar. Magnet baskı işlemlerinin başarılı olabilmesi için birkaç noktaya dikkat etmek gerekmektedir. Marka ya da promosyonların en biçimli ve şekilli bir şekilde yapılabilecek yöntemlerden biri magnet baskı yöntemidir. 

Genel olarak buzdolabı üzerinde bulunan ve faturalara tutturulan Magnetler hep göz önündedir.  Yaratıcı ve işlevsel şekilde yöntemler kullanılarak marka bilinirliğini artırmayı amaçlamaktadırlar. Magnetlerin baskıları, özellikle perakende sektörlerinde çoğu firmanın kullandığı yöntemler arasında yerini almaktadır. kalıcı olarak promosyon ürünlerin daha kalıcı şekilde olabilmesi sağlanmaktadır. 

Yaratıcı Magnetlerin Tasarımı

Magnetler, farklı boyutlarda tasarım sağlanarak reklam yapılabilen ürünlerdir. Küçüğünden büyüğüne ve düşük maliyetlisinden masraflı olabilen Magnet türleri vardır. Reklam araçları olarak markalara özgü bir şekilde tarz yaratarak bu işlemleri yerine getirebilirsiniz. Magnetlerin genel bir handikap ile yapılabildiğini belirtebiliriz. Renkler ve fontların kullanımı ve aynı zamanda magnetlerin sade ya da yaratıcı bir şekilde yapılabilmesi sağlanabilir. 

Gıda sektöründe genel olarak kullanılan reklam araçlarıdır. Telefonu et siparişini ver mantığı söz konusudur. Bu nedenle daha fazla tercih edilebilmektedir. Satılan ürünlerin görselleri de magnetlere koyulabilir. Salam, sucuk, tost, hamburger gibi ürünler magnetlere konularak daha yaratıcı tasarımlar ortaya çıkarılır ve böylelikle daha göze hitap eden magnetler ortaya çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir