Antetli Kağıt

HDE Bilişim & Yazılım Hizmetleri

Antetli Kağıt firmaların kurumsal kimliklerini gösteren ve yazışmalarda, anlaşmalarda kullandıkları baskılı evraklara antetli kağıt denilmektedir. Antetli kağıtların üstünde firma logosu, ismi, yaptığı iş ve detaylı adres bilgileri bulunur. Çok iyi bir iletişim ve reklam aracıdır. Kullanan firmaya kalite ve ciddiyet verir.

Antetli kağıtlarda yapılan dizayn çok önemlidir. Rahat kullanım açısından genelde çok fazla desen çalışması olmaması gerekir. Fakat, müşterinin isteğine göre hologram, gofre veya varak baskı kullanılabilir. öncelikle firma logosu ve bilgileri istenir. Müşterinin antetli kağıt üstünde olması istediği şeyler hazırlanır. Eğer, logo yok ve müşteri tarafından isteniyorsa grafik tasarımda logo çalışması yapılır. tasarım müşteride varsa, orijinal istenir veya logo taranarak alınır. Genelde kuşe veya 1. hamur kağıt seçimi yapılır. Bu kağıtların boyları hep A4 boyutunda kullanılır. Çünkü, A4’ler, piyasada kullanılan dosyalara ve zarflara, fotokopi, fax cihazlarına uyan ölçüdürler. Fakat, zarf, kartvizit ve dosyalarını komple bastıran firmalar özel ölçülerde de antetli kağıt baskısı yaptırabilirler.

Antetli Kağıt

Antetli kağıtlarda kullanılan kağıt gramajları genelde 80 gr. ile başlar ve 90, 110 gr.’ma kadar devam edebilir. İstenilen gramajda da antetli kağıt baskısı yapılabilmektedir. Burada önemli olan şey, kullanım kolaylığı istiyorsanız normal ölçü ve gramajlarda kağıt kullanmaktır.

Antetli kağıtlar firma kurumsal kimliği açısından çok önemlidir. Özelliklede antetli, zarf, kartvizit ve dosyanızın aynı türde oluşturması firmalar için profesyonel bir tarz yaratır. Aynı logo aynı tasarım ile oluşan kurumsal kimlik dosyası baskıyı yaptıracağınız yerde grafik tasarımcı tarafından dizayn edilir. Antetli kağıt baskısında dikkat edilecek olan konu, sade tasarımlar seçmektir. Çünkü, kullanımda üzerine yazılan yazılar çok daha net okunabilecektir. Seçilen kağıtların gramajı, büyüklüğü size kullanım kolaylığı yaratacaktır.

Baskılı evraklar özelliklede antetli kağıt, zarf veya kartvizitler sizin firmanızın ne kadar profesyonel olduğunu gösterir. Bu nedenle, müşteriye bıraktığınız intiba kaliteli olur. Piyasada çalışan pek çok firmanın kurumsal kimliği daha henüz oturmamıştır. İşte tam da bu nedenle antetli kağıt baskısı çok önemli bir hale gelir. HDE BİLİŞİM olarak bizler, kurumsal kimlik baskısında estetik ve kaliteli çözümlerimizle daima yanınızdayız.

Antetli Kağıt
Antetli Kağıt

Antetli Kağıt Tasarımının Püf Noktaları Nelerdir?

♦ İyi bir firma prestiji sağlar. Firmalar arasında yazışmalarda logosuz ve amblemsiz yazışma kağıtları ile gönderilecek bir faks veya mesaj ile etkileyici, dikkat çekici antetli kağıtlarda yazışmalar arasında büyük fark olur.
♦ Genelde antetli kağıt tasarımlarında antetli üst kısmı firma amblemi yer alır. Odak noktası olmalıdır amblem kağıtta ve sayfanın aşağı kısmında adres ve iletişim bilgilerini bulundurunuz.

Antetli Kağıt Baskı Öncesi Bilinmesi Gerekenler?

♦ Firmanızın prestijini korumak adına resmi yazışmaları düşünülerek tasarımda ciddiyete önem veriniz.
♦ Antetli kağıtlarda firmanıza ait bilgiler eksiksiz olmalıdır. Olası eksikliklere karşı tasarımınızı baskı öncesi tekrar kontrollerini sağlayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir