Karton Çanta

HDE Bilişim & Yazılım Hizmetleri

Karton Çanta baskı Günümüzde en etkili ve prestijli reklam ürünleri olan karton çanta baskıları alış veriş yapıldıktan sonra marketlerden veya mağazalardan alınan ürünlerin içine konulan baskılı karton ürünlerdir. Karton çanta baskıları üzerinde firma logonuz ve firmanıza ait iletişim bilgileri yer aldığından caddelerde reklamlarınız etkili bir biçimce görünmesi sağlanır ve karton çanta baskıları tek kullanımlık olarak düşünülmemelidir. Kullanım süresi kullanıcıya bağlı olarak uzun süreli kullanımlara uygundur.

Karton çanta tasarımları görsel ve grafik açısından zengin olmalıdır. Genelde en çok kullanılan karton çanta boy 8x25x35 cm olan fuar karton çantasıdır. Karton çantalar yatay, dik ve körüklü olarak imalatı yapılır. Tamamen tasarımı müşterinin isteği üzerine gerçekleşir. Amerikan bristol kağıt kullanılır, talep halinde kraft, kroma karton veya kuşe kağıtlardan imalatı yapılabilir. Genelde 230 gramaj Amerikan bristol kağıt kullanılmaktadır. Kalın gramaj olarak 250 gr kağıtlarda kullanılabilmektedir.

Karton çanta baskılarında amerikan bristol kağıt kullanılması baskının daha mukavemetli ve gösterişli olması içindir. Krome Karton baskıları ise fiyat olarak daha uygundur nedeni ise krome kartonun dış yüzeyi beyazdır baskı yapılan tarafıdır. İç kısım ise baskı yapılamamaktadır ve gridir. Kroma kartonların karton çantaların fiyatları uygun olması sebebi kullanılan kağıtın 2.sınıf bir kağıt oluşudur ve biz matbaa olarak karton çanta baskılarında amerikan bristol kağıtları tercih edip imalatını gerçekleştirmekteyiz. Unutulmaması gerekli karton çantanın içine girecek ürünün ağırlığıdır. Bu sebeplere göre de kağıt seçimi yapmanız tavsiye edilir.

Karton Çanta
Karton Çanta

Genellikle karton çanta baskıları, optik karton çanta, kuyumcu karton çanta, eşya mağazaları, giyim, saat, kozmetik, Fuar karton çantaları sektörlerde tanıtım amaçlı kullanılmaktadır. Karton çanta baskıları üzerinde size ait bilgilerin oluşu bu reklam ürününe kullanıma teşvik etmektedir.

Karton Çantalar tasarım aşaması ve baskı öncesi bir çok aşamalardan geçmektedir. Çantalar genelde 3 ayrı ebattan oluşmaktadır. 35×50 cm , 50×70 cm x 70×100 cm ebatlara göre çantalar hazırlanmaktadır.

Karton çanta bıçak izi hazırlandıktan sonra basıma girer ve baskılar genelde 4 renk ofset bası yapılır. İstek halinde Varak baskı, selefon veya lak uygumaları yapılmaktadır. Karton çantanın basım işleminden sonra kazanlı kesim makinesinde kesim işlerimi yapılır ve yapıştırma işleminden sonra kuruması için bekletilir ve kuruma işleminden sonra içerisine takviye kartonları yerleştirilip ipleme aşamasından sonra hazır edilir.

Karton çanta baskılarında mat selefon uygulamasından sonraki kısmı veya lokal lak uygulaması farklı bir tarz yaratmakta olup daha dikkat çekici ve şık bir çanta oluşmasına sebep olmaktadır. Yapılan bu işlemler ile karton çanta daha parlak ve dikkat çekici olabilmektedir. Bu uygulamalar tamamen firmaların isteğine bağlıdır. her matbaa tesisinde şık ve modern çanta baskıları tasarlamak ve baskıya almak kolay bir iş değildir. Biz reklam ürünü olan karton çantaları şık ve dikkat çekici olarak tecrübemizle ve üstün kaliteli hizmet anlayışımız ile basıp ve tasarım işlemlerinin hepsini kendi matbaa tesislerimizde yürütmekteyiz. Karton çanta baskı fiyatları ve modelleri için mutlaka iletişime geçiniz.

Karton çanta baskıları amacı nedir? Karton Çanta Baskıları nasıl hazırlanmalıdır?

Karton çanta imalatı gerçekleşecek olan matbaanın mücellit ve baskı yüksek seviyede olmalıdır. Karton çanta baskıları firmanız için prestij kaynağıdır. İyi bir karton çanta baskısı firmanızın hedef kitlelerine ulaştırmada etkili rol üstelenir ve marka bilinirliği artırmaktadır. Dilerseniz müşteri odaklı mesajlarda iletebilirsiniz. Karton çanta tasarımlarında renk seçimi ve tasarımların ilgi çekici olmasına özen gösteriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir